Ei bu til Jørdis

Jørdis Hodnemyr ble 13.12.2022 hedret ved å få sitt navn på en julebod i Julegada i Vennesla. Det kom en bred omtale av alt hun har bidradd med gjennom mange tiår. Vi i historielaget hadde foreslått Jørdis med begrunnelse av at hun har vært med siden starten i 1983, flere år i styret og også leder av laget. I 20 år har hun pratet til alle bygdas 3.klasser i programmet fra Ull til klær som vi har filmet tidligere og også ligger i filmarkivet. Vi er stolte av å ha Jørdis med på laget, og legger ut film fra utnevnelsen.

Datering: 2022

Fotograf: Øyvind Bakken


Se også...
Breibommen - Ekko fra fortiden
Se denne filmen ›
Breibommen - Ekko fra fortiden

Filmen om prosjekt Breibommen, et stykke norsk industrihistorie dypt under overflaten i Venneslafjorden. I denne videoen tar vi deg med på en tidsreise der vi kombinerer historiske fotografier, droneopptak og moderne undervannsfilming for å vise frem restene av denne fascinerende konstruksjonen.

Hunsfos fabrikker 100 år 1986 Del 2
Se denne filmen ›
Hunsfos fabrikker 100 år 1986 Del 2

I 1986 arrangerte Vennesla historielag en festkveld for å feire at Hunsfos fabrikker var 100 år, og her er del 2

Venneslafilm Del 2 1970 tallet
Se denne filmen ›
Venneslafilm Del 2 1970 tallet

Så har vi kommet til del 2 av Olav Strandbergs store serie av bygdefilmer. Klipp samlet inn og satt sammen til viktige bidrag for å vise vår relativt nære historie. Vennesla historielag setter stor pris på at vi har fått lov å dele med dere dette viktige arbeidet som Olav holdt på med gjennom flere år.