Her forteller Gudmund Sagen i et lydopptak om prosessen rundt bygdas nye kirke som sto klar i 2022. Gudmund sto på sammen med mange andre frivillige for å få til dette etter mange års jobbing. Den gamle kirka fra 1830 hadde vært omtalt som for liten i generasjoner, og ønske om en arbeidskirke som kunne huse aktiviteter av mange slag hadde stått på ønskelista over lang, lang tid, og endelig. Her er historien.
Datering: 2020-tallet
Fotograf: Ukjent
Filmen er delt fra Torridal historielag. Det var gjennom mange år mange venndøler som hadde sin arbeidsplass her,og nok vil sette pris på gjensyn med sin gamle arbeidsplass.
I 1986, ble det arrangert en festkveld av Vennesla historielag for å feire at Hunsfos Fabrikker kunne feire 100 år. Dette er Del 1
Noen av våre aktiviteter gjennom året.