
Og her følger del 2 om musikklivet i Vennesla. Olav Strandbergs arbeid med å samle filmklipp til glede for bygdefolk. FILMEN HAKKER LITT I STARTEN, MEN DET GÅR OVER.
Datering: Ukjent
Fotograf: Olav Strandbergs samling
Med jevne mellomrom hentes det inn kåsører utenfra, og en som ofte har besøkt Vennesla er Sturla Ertzeid. Her kåserer han om krigsårene da han besøkte Vennesla historielag 21.februar 1990
Nils Martinius Justvik besøkte Vennesla historielag 30. mars 2023 med tema Fra synd til Guds gave. Konflikten mellom idrett og kristendom med særlig vekt på tida etter 2.verdenskrig. Et interessant tema med en ypperlig forteller. Applausen forsvant under redigeringen, men den var heftig og begeistret.
9.mars 2017 gjestet Bjarne Nordhagen Vennesla Historielag med kåseri om Hva som er typisk for en venndøl??