
Arne Krogstad i samtale med Egil Tellefsen, en skikkelig veteran på Vigeland Brug. Ansatt fra 1951 til 1993. Opptaket er gjort i 1991
Datering: 1991
Fotograf: Arne Krogstad
Fra vrak til svane. Ungdommens båtprosjekt i Vennesla. Båten ble bygd i Høllen i 1933, og fram til ca 1980 ble den brukt til fiske. I 1982 fant Arne Bang båten som vrak ved Justøya, Kjøpt av Vennesla kommune og brakt til Vennesla. Der ble den restaurert av arbeidsledig ungdom, og i 1987 var den ferdig. Så ble den i flere år brukt som skoleskip for skolene i bygda.
Gangveien over Snekkerplassen og inn til Hunsøya. På veien inn blir vi møtt med flotte plakater med bilder og tekst over fabrikkens historie. Det aller siste bildet på vei inn viser til den nye framtida for området. Et flott tiltak som hever turen inn mange hakk! Et flott tiltak.
Etter at serien om demenskor hadde gått på NRK, tok det ikke lang tid før ildsjeler i bygda satte i gang i Vennesla også, og i juni 2023 avholdt koret bakgårdskonsert på VENNESLASTUA for et fulltallig publikum.